W bardzo dobrych nastrojach z Lęborka wracają siatkarze KS Stal Grudziądz. Podopieczni trenera Piotra Gabrycha udanie zrewanżowali się zawodnikom Trefla za porażkę w Mniszek Arenie i zwyciężyli tym razem 3:0.

Grudziądzanie wygrywali w kolejnych setach – 25:23, 25:20 i 25:22. To 6. zwycięstwo siatkarzy Stali w bieżących rozgrywkach.

W dniu dzisiejszym mlodziczki KS STAL rywalizowały w drugiej lidze wojewódzkiej. Za przeciwników miały zespoły z Galczewa oraz z Bydgoszczy. W pierwszym meczu w którym główną role odgrywały własne błędy nasze zawodniczki odniosły zwycięstwo 2:1 ( 23:25; 26:24; 15:11). W drugim meczu Pałac Bydgoszcz wygrał z zespołem z Galczewa 2:0 i o końcowym triumfie w turnieju decydował ostatnim mecz, między zawodniczkami KS STAL oraz Pałacu Bydgoszcz. Nasze zawodniczki w końcu pokazały pełnię swoich umiejętności pokonując faworyta  tego turnieju 2:0 (26:24; 25:17). Na uwagę zasługuje fakt że w pierwszym secie przegrywaliśmy już 18:24 i mimo to potrafiliśmy podnieść się i wygrać tego eta !!

W akademii siatkówki Stali Grudziądz drugi rok będzie się szkolić dzieci w wieku od 6 lat. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci w piątek, 7 października w SP nr 5. Czytaj więcej w Gazecie Pomorskiej

W dniu 26 stycznia 2016 roku odbył się w Bydgoszczy finał Kujawsko Szkolnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców rocznik 2004 i młodszych. W finale zagrały 4 drużyny - SP 28 Toruń, Szkoła Podstawowa nr 5 im.płk.St. Sitka Grudziądz, (szkoła pod patronatem KS Stal Grudziądz), SP 4 Bydgoszcz i SP 60 Bydgoszcz. SP5 Grudziądz i SP 60 Bydgoszcz miały już po wygranym meczu w półfinale gdzie drużyna z Grudziądza wygrała z SP28... Toruń, a drużyna z "60" Bydgoszcz wygrała z SP4 Bydgoszcz. Każdy miał do rozegrania 2 mecze. Stawka był złoty medal i mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego oraz wyjazd na Mistrzostwa Polski. Mecze były rozgrywane na 2 boiskach. Oto wyniki:

SP4 - SP5 Grudziądz 0:2

SP28 Toruń - SP60 0:2.

To oznaczało, że SP 4 i SP 28 będą grały o miejsce 3 a SP 5 i SP 60 o miejsce pierwsze. Po emocjonującym meczu drużyna z Grudziądz wygrała 2:0 zdobywając mistrzostwo województwa, a brązowy medal zdobyła drużyna z Torunia. Chłopcy z SP 5 w drodze po złoto wygrali wszystkie swoje mecze po 2:0 począwszy od zdobycia Mistrzostwa Grudziądza w połowie grudnia 2016 roku. To już trzecie mistrzostwo województwa dla SP5 (2011, 2013, 2017 rok). Drużynę po trzecie już złoto poprowadził Wojciech Krupa.

Oto nasi siatkarze - Paweł Tomaszewski, Paweł Becker, Mikołaj Drumowski, Damian Łuszczyński, Jakub Walisiak, Dawid Zwaliński, Marcel Kuligowski, Kamil Chyła, Nikodem Grajewski i Bartosz Plitt.